menu
Jesteś tutaj: Home / Dla Mieszkańca / Aktualności

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Jastarni

"Razem szczęśliwi i spełnieni"

PRZED NAMI PIĘKNY TYDZIEŃ ŚWIĘTOWANIA MAŁŻEŃSTWA 

07-14.02.2018

 

„Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” jest częścią międzynarodowej inicjatywy, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane. Pierwsze obchody miały miejsce w roku 1997 w Anglii. Dziś Tydzień Małżeństwa świętuje się w 22 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego.

Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich o/Gdańsk w lutym 2015 zainicjowało w Polsce obchody Tygodnia Małżeństwa.

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa po raz trzeci świętujemy w Jastarni a po raz drugi w Kuźnicy! Zapraszamy wszystkie małżeństwa, te z krótkim i te z długim stażem! Zawarte przed ołtarzem czy w USC!

Rozpoczynamy!

 • ŚRODA 7.02.18 - Rozpoczynamy wieczorną Mszą św. w Jastarni o godz. 18.00, w Kuźnicy o godz. 17.00,

O godz. 19.00 zapraszamy na Kabaret „Nasz Tatk So Żeni” do szkoły (sala gimnastyczna) w Jastarni.

Wstęp bezpłatny.

 • CZWARTEK 08.02.18 – zapraszamy o godz. 13.00 małżonków z dziećmi do Hali Sportowej, gdzie odbędzie się dla dzieci „Bal karnawałowy” z wieloma atrakcjami, przygotowany przez MOKSiR. Wieczorem natomiast zapraszamy na Adorację NS w wyjątkowej monstrancji wykonanej przez złotnika - bursztynnika Pana Mariusza Drapikowskiego. Adoracja rozpocznie się w Jastarni po wieczornej Mszy św. i będzie prowadzona przy współudziale diakonii muzycznej. Po adoracji będą domowe pączki na „Tłusty Czwartek”-jak każe tradycja.
  • PIĄTEK 09.02.18 – na godz. 14.00 zapraszamy małżeństwa na warsztaty kosmetyczne firmy Mary Kay do Hotelu Best Western Hotel Jurata w Juracie. Wstęp bezpłatny. Będzie można na miejscu kupić produkty tej firmy.
  • Również w PIĄTEK w godz. od 18.00 do 20.00 - w Szkole w Jastarni - odbędą się warsztaty psychologiczne dla małżeństw pt.  „Odważ się być blisko”. Prowadzącą będzie doświadczony psycholog, psychoterapeuta, prezes O/Gdańskiego SPCh - Pani Agnieszka Kamińska. Wstęp bezpłatny.
  • SOBOTA 10.02.18 - „Razem w drodze” - marszobieg dla małżeństw. Rozpoczynamy o godz. 14.00 z placu przed kościołem (można wziąć ze sobą kijki, można też je wypożyczyć w Szkole) kierujemy się z placu do Przedszkola, potem do Portu, następnie do Urzędu Miejskiego stamtąd do Szkoły i kończymy marszobieg w MERKU! Wszyscy uczestnicy marszobiegu otrzymają prezenty od firmy kosmetycznej „Ziaja”, trzy pierwsze pary otrzymają specjalny prezent.
  • BAL FANÓW MAŁŻEŃSTWA” odbędzie się w sobotę 10.02.18 o godz. 20.00 w Hotelu Best Western Hotel Jurata w Juracie (dawne porty lotnicze). Wpłatę na bal 90 zł/os. należy dokonać na nr konta: 37 1020 1042 0000 8002 0326 3191 jak najszybciej! Z powodów formalnych kończymy przyjmowanie zgłoszeń 1.02.18. Dzieci mogą przyjść z rodzicami na bal i będą miały opiekę w osobnym pomieszczeniu.
  • NIEDZIELA 11.02.18-  na każdej Mszy św. w Jastarni - o godz.8.00, 10.00, 11.30, 16,30 oraz w Kuźnicy o godz. 7.30, 10,30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i obdarowanie pamiątkowym obrazkiem. Wszystkie małżeństwa otrzymają indywidualne kapłańskie błogosławieństwo.
  • NIEDZIELA - „Hartowanie Małżeństwa” – małżeństwa spotykają się o godz. 14.00 przy 46 przejściu na plażę i hartują swoje małżeństwo w morzu. Każde małżeństwo uczestniczące w „Hartowaniu Małżeństwa” otrzyma pamiątkową czapkę i weźmie udział w losowaniu 3 voucherów do Vital-Med Clinik w Rumii na zabiegi rehabilitacyjno-kosmetyczne. Po „morsowaniu” będzie coś ciepłego przy restauracji „Retungsbudy”.
  • NIEDZIELA godz. 18.00 zapraszamy do Hali Sportowej  na przepiękny koncert pt. „Miłość Stulecia”. Występują Kinga Teresa Głogowska – solistka Opery Kameralnej w Warszawie i Arkadiusz Głogowski - aktor teatralny i filmowy. Będzie to niezwykła muzyczna podróż sentymentalna w lata dwudzieste i trzydzieste minionego stulecia. Niezapomniane wspaniałe piosenki o miłości,  z których każda może szczycić się mianem przeboju. Niegdyś wykonywane przez największe sławy kina takie jak: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo czy Mieczysław Fogg. Nowe aranżacje muzyczne, przeplatane anegdotami z życia artystów dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Powróćmy jak za dawnych lat..., Umówiłem się z nią na dziewiątą..., Miłość ci wszystko wybaczy.., .Całuję twoją dłoń madame..., Nieme kino..., Zimny drań… Artyści z ogromnym powodzeniem prezentują program, który cieszy się wśród odbiorców dużą sympatią. Szyk i elegancja – oto jak w dwóch słowach można opisać koncert. Akompaniament pianisty na żywo.
  • PONIEDZIAŁEK 12.02.18 –  o godz,16.30 w Szkole w Jastarni odbędą się warsztaty psychologiczne dla małżonków pt „Pięć języków miłości” poprowadzone z niebywałym ciepłem i wyczuciem przez doświadczonych psychologów psychoterapeutów Panią Joannę Kiedrowicz i kooterapeutkę. Serdecznie zapraszamy każde małżeństwo i z długim i z krótkim stażem małżeńskim.
   • WTOREK - 13.02.18 O godz.19.30 „Sex zaczyna się w kuchni - śledzik przy świecach” W restauracji     „MASZOP” w Kuźnicy odbędą się warsztaty kulinarne pod kierunkiem OCH-Mistrza, potem degustacja i dla uczestników niespodzianka. Przynosimy ze sobą ulubione napoje i dobry humor.
   • ŚRODA - 14.02,18 Zakończenie obchodów MTM w Jastarni na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. W Kuźnicy na Mszy Św. o godz. 17.00

                        O godz. 19.00 w restauracji „ŁÓŻKO” w Jastarni odbędzie się posumowanie MTM i wręczenie nagród małżeństwom, które uczestniczyły we wszystkich zdarzeniach MTM.

 

Uwaga! Uwaga!

Małżeństwa, które zbiorą najwięcej punktów za uczestnictwo w zdarzeniach MTM w Jastarni będą brały udział w losowaniu trzech cennych, wyjątkowych nagród!

 

Przez cały tydzień zapraszamy na randkę małżeńską do lokali w Jastarni. Pamiętajcie wszędzie zabierajcie ze sobą ślubne zdjęcie i idźcie razem!!

Małżeństwa w czasie MTM mogą skorzystać z 40% rabatu na wszystkie dania w „Werandzie” w „Łóżku” w „Kapitalnej” czy w „Admirale”!

 

Przez cały tydzień na małżeństwo legitymujące się ślubnym zdjęciem czeka:

 • w Hotelu „Jastarnia” w Jastarni w restauracji „Zatoka Smaków” 30% rabatu dla małżeństwa na wybrane dania;
 • w Hotelu „Marina” w Jastarni rabat 45% na usługi hotelowe wraz z korzystaniem ze strefy spa i ciepłego basenu;
 • w Hotelu „Jurata” rabat 15% na usługi hotelowe i 15% rabatu na dania z karty w restauracji oraz dla małżeństwa jeden bilet na basen;
 • Willa Denega rabat 40% na noclegi;
 • Willa Korab darmowa sauna dla małżeństwa w czasie MTM oraz 40% rabatu na noclegi;
 • Willa Laskorn rabat 40% na noclegi;
 • Willa Stornia 40% rabatu na noclegi;
 • Vital-med Clinik w Rumii przy ul. Starowiejskiej 9 oferuje 30% rabatu na korzystanie z niesamowitego aparatu kosmetyczno-rehabilitacyjnego Indiba dla małżeństwa podczas MTM.

 

Zapraszamy na wystawę zdjęć pt. „Długotrwale Zakochani” w restauracji „Łóżko” w Jastarni.

             Program obchodów Tygodnia Małżeństwa na plakatach.   

             We wtorek 14.02.18 finiszujemy! Małżonkowie obdarowują małżonki kwiatami!

 

To znów będzie piękny, piękny czas. Cieszmy się, że jesteśmy małżeństwem. Odważmy się być blisko. Bądźmy razem w drodze. Umacniajmy nasze więzi. Posługujmy się tylko językiem miłości. Hartujmy nasze małżeństwo. Zapraszamy!