menu

Sekcja siłowa MOKSiR

Udany start młodych siłaczy z Jastarni

W dniach 20-21.06. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc- klasycznie oraz trójboju siłowym w kat. do lat 16 i 18. Udanie zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy i zawodniczki Moksir-u Jastarnia, którzy przywieźli ze sobą 6 medali i 2 rekordy Polski. Warto dodać, iż dla wielu naszych reprezentantów był to debiut na Mistrzostwach Polski i wyniki przez nich uzyskane dobrze rokują na przyszłość.

Ponadto Jastarnię reprezentowali:
Karolina Narkowicz, Jeremiasz Narkowicz, Oskar Rotta, Ireneusz Budzisz, Jakub Nadolski, Kacper Nowak, Kacper Konkel

Trenerem zawodników Moksir-u Jastarnia jest Henryk Kohnke

Mistrzyni Świata z Moksir-u Jastarnia

W dniach 19-24.05. 2014 w Rodby (Dania) odbyły się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Historyczny sukces osiągnęła w nim reprezentantka Polski, zawodniczka MOKSIR-u Jastarnia Kamila Lorek, która w kategorii do lat 18 została Mistrzynią Świata. Faworytkami do zdobycia mistrzostwa były dwie Rosjanki, które między sobą miały stoczyć pojedynek o złoty medal. Zawodniczka sekcji siłowej z Jastarni dzięki bardzo dobrej i równej postawie pokonała reprezentantki Sbornej i stanęła na najwyższym stopniu podium. Walka o złoto toczyła się do ostatniego podejścia a nasza zawodniczka dwukrotnie pobiła rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Kamila Lorek startowała w kategorii wagowej do 57 kg i osiągnęła wynik 97,5 kg, który dał Mistrzostwo Świata dla Jastarni.

Trenerem zawodniczki jest Henryk Kohnke, który wspaniale przygotował do startu Kamilę Lorek a wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu- Dziękujemy.

Udany start naszych siłaczy

W dniach 15-16 marca 2014 roku w Tarnobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Udanie w zawodach zaprezentowali się zawodnicy sekcji siłowej MOKSIR-u Jastarnia, którzy zdobyli łącznie 9 medali i 3 puchary w rywalizacji drużynowej. Znakomity rezultat osiągnęła Kamila Lorek, która wynikiem 90 kg  w kat. wag. 57 kg ustanowiła rekord Polski do lat 18 i 20.